e-arşiv portalına başvuru için tıklayınız...

 Değerli müşterimiz, gib portalı üzerinden giriş yaparak vergiler ve kdv dahil  5 bin lira ve üzeri faturlarınızı buradan kesmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında sistem size açılacak olup sonrasında e-arşiv faturanızı kesebilirsiniz. Fakat bu işlemlere başlamdan önce gerçek kişiler için e-imza yada mali mühüre sahip olmanız gerekmektedir. Şirketler için ise sadece mali mühür olması yeterlidir. Bunları aldıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Fakat gib portalının yoğunluğundan dolayı bu sistem sürekli hata vermektedir. Dolayısıyla da sisteme giriş çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Bizim size önerimiz gib portalı yerine yetkilendirimiş olan entegratörler ile çalışmanız olacaktır. Halen bir muhasebe programı kullanıyorsanız program satıcınızla bu konuyu görüşebilirsiniz. Kullanmıyorsanız yine aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak yetkilendirilmiş entegratörler listesine ulaşabilirsiniz. Buradan istediğiniz firmayı seçerek arayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey entegratör firmaya ben sadece 5 bin lira ve üzeri faturamı earşiv olarak keseceğim demek olacaktır. e-fatura mükellefi olmak zorunda değilsiniz. Fakat e-faturaya geçmek ihtiyari olup, zorunluluğunuz yok ise hem e-arşiv fatura hem de e-fatura mükellefi olabilirsiniz. 2018-2019 yılı cirosu 5 milyon ve üzeri olan mükellefler zorunlu olarak e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye ve e-deftere geçmek zorundadırlar. Bu yıllardan sonra cirosu yine 5 milyon üzeri olan mükellefler takip eden yılın 01.07 sinden itibaren bu sisteme kayıt olmak ve kullanmak zorundadırlar. Sisteme dahil olma zorunluluğu olduğu halde girmeyen mükellefler için V.U.K. ilgili maddelerince idari para cezası uygulanacaktır. 

Not: Bu sistemi sadece bilanço defteri olan mükellefler kullanacak olup işletme defteri olan mükellefler defter beyan sistemiyle devam edecektir.)

5 bin lira üzeri fatura kesecek olan mükellefler için e-arşiv faturaya başvuru için tıklayınız. (Sisteme bağlanmadan önce mutlaka e-imze veya mali mühür olması gerekmekte olup, bilgisayarınıza takılı olmalıdır.) 

Özel entegratörler listesine ulaşmak için tıklayınız.

Mali mühüre başvuru yapmak için tıklayınız.

Muhasebe Ücreti Öde
E-Mükellef Girişi